Lokacija Cesta v Mestni Log

Ponedeljek,
21. 10. 2024
Malica hrustljavi kosmiči (G-pšenični, ječmenov), SŠM: mleko, mandarina
Kosilo špinačna kremna juha (M), govedina v porovi omaki, polnozrnati kus kus (G-pšenični), solatni bar
Pop. malica korenček, graham bombetka (G-pšenični)
Torek,
22. 10. 2024
Malica margerita žepek (G-pšenični, J), listi solate, čaj
Kosilo kolerabna juha, polžki z junčjim mesom (G-pšenični, J), solatni bar
Pop. malica jabolko, polnozrnati slanik (G-pšenični)
Sreda,
23. 10. 2024
Malica črni kruhov rogljič (G-pšenični), bela žitna kava (M, G-ječmenov), melona
Kosilo piščančji zrezek v karijevi omaki (G-pšenični, M), dušeni riž, solatni bar, mandarine
Pop. malica ringlo,°brioš polžek (G-pšenični)
Četrtek,
24. 10. 2024
Malica koruzna žemlja (G-pšenični), pusta piščančja prsa, kislo zelje, limonada
Kosilo bučna juha, file osliča (R, G-pšenični), pire krompir (M), zelenjavna priloga
Pop. malica hruška, skuta (M)
Petek,
25. 10. 2024
Malica °mešani kruh s celimi semeni (G-pšenični), kisla smetana (M), korenček, čaj
Kosilo čičerikina enolončnica (G-pšenični, Z), črni kruh (G-pšenični), °polnozrnati muffin z malino (G-pšenični, M, J)
Pop. malica °jogurtov napitek (M), sadje

Opomba: Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika. Jedilnik je namenjen učencem brez prehranskih alergij, zato jedi poleg navedenih alergenov lahko vsebujejo še vse alergene na seznamu alergenov V SLEDOVIH, izjema so individualno dogovorjeni dietni obroki, kjer so postopki priprave strogo ločeni.
Pod črkami so označeni naslednji alergeni: G-gluten, RA-raki, J-jajca, R-ribe, A-arašidi, S-soja, M-mleko, O-oreški, Z-listna zelena, GS-gorčično seme, SS- sezamovo seme, SO2-žveplov dioksid, VB-volčji bob.

°živilo ekološke pridelave oz. predelave, ~živilo lokalne dobave, **pripravljeno v šolski kuhinji, SŠM / SZ – shema šolskega mleka / sadja in zelenjave