Lokacija Cesta v Mestni Log

Ponedeljek,
6. 5. 2024
Malica sirov polž (1a,3,7), pisane rezine paprike, 100 % grozdni sok
Kosilo **cvetačna kremna juha (7), govedina v vrtnarski omaki (9), mešanica treh žit – riž, pira, ječmen (1cd), solatni bar
Pop. malica °pirina kajzerica (1a), jabolko
Torek,
7. 5. 2024
Malica koruzni kosmiči, ~mleko, (7), banana
Kosilo prežganka (1a,3), piščančji paniran file (1a,3,7), pire krompir, solatni bar
Pop. malica kruh s celimi semeni (1a,6), topljeni sir (7), korenček
Sreda,
8. 5. 2024
Malica hot dog s piščančjo hrenovko, ketchup, gorčica, ** limonada
Kosilo korenčkova juha, makaronovo meso (1a,9), solatni bar
Pop. malica polnozrnata jabolčna špirala (1a,7), pomaranča
Četrtek,
9. 5. 2024
Malica temna kraljeva štručka (1a,7), jogurt (7), hruška
Kosilo paradižnikova juha s popečenimi kruhovimi kockami (1a), piščančje stegno, pražen krompir, baby korenje, solatni bar
Pop. malica °kefir (7), °kosmiči (1a,8bc)
Petek,
10. 5. 2024
Malica sendvič s piščančjo salamo, šolski ledeni čaj, jabolko
Kosilo primorska mineštra  (1a,9), polbeli kruh (1a), **marmorni kolač (1a,3,8č)
Pop. malica grofova štručka (1a), zelenjavni sok

Opomba: Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika. Jedilnik je namenjen učencem brez prehranskih alergij, zato jedi poleg navedenih alergenov lahko vsebujejo še vse alergene na seznamu alergenov V SLEDOVIH, izjema so individualno dogovorjeni dietni obroki, kjer so postopki priprave strogo ločeni.
Pod številkami so označeni alergeni. (Glej Legenda alergenov) °živilo je iz ekološke pridelave oz. predelave, ~živilo lokalne dobave, **pripravljeno v šolski kuhinji

LEGENDA  ALERGENOV

Skladno z Uredbo EU (št. 1169/2011) morajo obrati javne prehrane označevati vse snovi, ki lahko povzročajo alergije ali preobčutljivost (tako imenovani alergeni). Vsi alergeni, zajeti v tej uredbi, so zavedeni v spodnji tabeli. Alergeni so označeni na jedilniku s številko in črko.