Skoči na glavno vsebino

ZAKLJUČEK FRANCOSKE IN NEMŠKE BRALNE ZNAČKE

Apr 22, 2024 | Dogodki

Mesec april je vselej mesec, v katerem se zaključijo tudi tujejezične bralne značke.

V letošnjem šolskem letu smo z učenci, ki obiskujejo neobvezna in obvezna izbirna predmeta francoščino in nemščino, izpeljali francosko bralno značko “Vivec avec le livre” (Živeti s knjigo) in nemško bralno značko “Bücherwurm” (Knjižni molj). V okviru tekmovanja za bralno značko je vsak učenec prebral eno tujejezično knjigo v izbranem jeziku.

Tekmovanja za francosko bralno značko se je udeležilo 26 učencev (6.-8. razred), ki so prebrali knjižico “Tonton Jean et les pingouins“. Prav vsi učenci so osvojili priznanje.

Tekmovanja za nemško bralno značko se je udeležilo 75 učencev (4.-9. razred), ki so prebrali knjižice “Hurra, Ferien“, “Aladin und die Wunderlampe“, “PB3 und die Bienen“, “Onkel Karl und das Bären-Abenteuer” in “Wie Hund und Katze“. Tudi na tem tekmovanju so vsi učenci osvojili priznanje.

Mentorici vsem učencem iskreno čestitava!

Veseli sva, da se je bralne značke udeležilo tako veliko število mladih bralcev in je branje v tujih jezikih na naši šoli priljubljeno.

 

 

Mentorici: Petra Kobe Tomič, Tina Svetičič

Dostopnost