Skoči na glavno vsebino

LIKOVNI NATEČAJ STRIPBURGER, ŽIVEL STRIP, ŽIVELA ANIMACIJA 2022

Maj 3, 2022 | Dogodki

Na likovnem natečaju Živel strip, živela animacija 2022 je prejela priznanje naša učenka Niki Kuder iz 7. B razreda, ki je s svojo stilizirano risbo ustvarila duhovito stripovsko pripoved z naslovom Mora.

Mednarodno tekmovanje s področja stripov in animacij je imelo v letošnjem letu zelo veliko udeležbo. Sodelovalo je 43 osnovnih, 9 srednjih šol in 5 posameznikov, skupaj je bilo ustvarjenih kar 499 stripovskih del učencev in dijakov. Prireditev in podelitev nagrad je bila 8. aprila 2022 v Trubarjevi hiši literature v Ljubljani, razstava stripovskih del pa je bila odprta od 9. do 22. aprila 2022.

Živel strip! Živela animacija! je izviren in večplasten mednarodni projekt na področju stripa in animiranega filma, ki je zasnovan skupaj z združenjem Vivacomix iz italijanskega Pordenona. Namen projekta je spodbujanje stripovske ustvarjalnosti in animacije, branja in splošnega vizualnega izobraževanja, predvsem pa popularizacija stripa in animiranega filma med mlajšo publiko.

Več si lahko preberete in ogledate na spletni strani:

Niki iskreno čestitamo,

Eva Gorišek.

 

Dostopnost