Skoči na glavno vsebino

Šahovski krožek

Feb 6, 2018 | Dogodki

Na naši šoli že vrsto let uspešno deluje šahovski krožek. Od samega začetka sodelujemo na različnih tekmovanjih. Decembra 2017 smo v okviru tekmovanj Ciklusa najmlajših v skupnem seštevku osvojili prvo mesto. Med posamezniki so medalje osvojili: Tina Pavšek in Matic Lavrenčič srebrno ter Maša Baksa in Bor Šefman bronasto.

Najuspešnejši šahist je Matic Lavrenčič, ki je na različnih šahovskih turnirjih samo v letošnjem šolskem letu osvojil 6 zlatih, 4 srebrne in 1 bronasto medaljo. Največji uspeh sta bili zlati medalji v kategoriji do 15 let na 3. turnirju Osrednjeslovenske lige mladih in na 2. turnirju Lige mladih Slovenije. Z uspešnimi nastopi na turnirjih je pridobil najboljši rating v svoji skupini v Sloveniji ter se tako neposredno uvrstil na državno šahovsko tekmovanje. Odlično pripravljenost pa je potrdil tudi na regijskem tekmovanju v Komendi, kjer je osvojil zlato medaljo. Državno prvenstvo bo potekalo konec februarja 2018 v Portorožu.

mentorica Barbara Smolnikar

no images were found

Dostopnost