Lokacija Cesta v Mestni Log

Torek,
23. 4. 2024
Malica graham kruh (1a), ** bučni namaz (7), hruška, šolski ledeni čaj
Kosilo krompirjev golaž s piščančjo hrenovko (9), črni kruh (1a), jabolčni zavitek s skuto (1a,3,7)
Pop. malica žemlja z ajdo in orehi (1a,8č), zelenjavni sok
Sreda,
24. 4. 2024
Malica kruh z ovsenimi kosmiči (1ač), marmelada, mandarina, čaj
Kosilo zelenjavna juha z vlivanci (1a), piščančje kocke v sirovi omaki (7), polnozrnati kus kus (1a), solatni bar
Pop. malica skuta (7), banana
Četrtek,
25. 4. 2024
Malica buhtelj (1a,3,7), mleko (7), suho sadje
Kosilo pečenica, kislo zelje, krompir v oblicah, rezine pomaranč
Pop. malica presta (1a), korenček
Petek,
26. 4. 2024
Malica polnozrnata sirova štručka (1a,7), limonada, jabolko
Kosilo prežganka (1a,3), stroganov z gobicami in z govejim mesom (1a,3), dušen riž, solatni bar
Pop. malica sončnična bombeta (1a), hruška

Opomba: Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika. Jedilnik je namenjen učencem brez prehranskih alergij, zato jedi poleg navedenih alergenov lahko vsebujejo še vse alergene na seznamu alergenov V SLEDOVIH, izjema so individualno dogovorjeni dietni obroki, kjer so postopki priprave strogo ločeni.
Pod številkami so označeni alergeni. (Glej Legenda alergenov) °živilo je iz ekološke pridelave oz. predelave, ~živilo lokalne dobave, **pripravljeno v šolski kuhinji

LEGENDA  ALERGENOV

Skladno z Uredbo EU (št. 1169/2011) morajo obrati javne prehrane označevati vse snovi, ki lahko povzročajo alergije ali preobčutljivost (tako imenovani alergeni). Vsi alergeni, zajeti v tej uredbi, so zavedeni v spodnji tabeli. Alergeni so označeni na jedilniku s številko in črko.