SLIKARSKI DOGODEK EX TEMPORE 2023

Maj 22, 2023 | Dogodki

V petek, 5. 5. 2022 smo se udeležili slikarskega dogodka 27. Mednarodnega likovnega Ex tempora v Dobu pri Domžalah, ki letos obeležuje 800. letnico nastanka. Sodelovale so tri učenke iz devetih razredov, Ronja Dretnik 9. e, Pia Potočnik 9. d in Mila Šolmajer 9. a. Učenci iz vse Slovenije so ustvarjali na prostem in si tudi sami poiskali motiv, ki jih je navdihnil za ustvarjanje. Vse tri učenke so upodobile cerkev Sv. Martina, ki je tudi najstarejša stavba v kraju. Sodelovali so učenci osnovnih šol iz vse Slovenije, likovna dela pa so prispela tudi iz Latvije, Makedonije, Švedske, Črne gore, pričakujejo pa še iz Srbije, Bolgarije, Črne Gore in Avstrije. Zaključni dogodek z razstavo in nastopom pevskih zborov bo 29. 5. 2023 na gradu Tuštanj. Na fotografijah si lahko ogledate nastala likovna dela naših treh učenk. Mentorica učenkam je učiteljica Helena Angelski.