V mesecu požarne varnosti bomo na OŠ Kolezija preverili, kako dobro poznamo ukrepe za preprečevanje požarov in kako moramo v primeru požara ukrepati. O tem bo tekla beseda na razrednih urah in pri posameznih učnih predmetih in ker verjamem, da so učenci o tem dobro poučeni že od doma, se bodo v šoli v okviru pouka zagotovo razvile zelo zanimive debate. Da pa ne bomo ostali le pri besedah, bomo pod budnim očesom gasilcev v tem mesecu v obeh objektih naše šole izvedli tudi vajo evakuacije. Ker imamo velik šolski okoliš, na naše šolske stavbe poleg Gasilske brigade Ljubljana budno pazijo kar predstavniki dveh gasilskih društev, PGD Trnovo in PGD Vič, ki nas bodo nadzirali tudi pri izvedbi vaje evakuacije. Ker je PGD Trnovo na šoli v času informativnega dne predstavil tudi interesno dejavnost za naše učence, bodo morda navedene aktivnosti še kakšnega izmed naših učencev spodbudile, da se jim že letos pridruži.

Lep pozdrav (ali kot bi rekli naši gasilci: Na pomoč!)

Nina Triller

Dostopnost