Skoči na glavno vsebino

NAŠI ŠAHISTI ZNOVA NAJBOLJŠI

Dec 18, 2018 | Dogodki

Naši šahisti so se tudi letos redno udeleževali tekmovanj v Ciklusu turnirjev za najmlajše in se pri tem sijajno odrezali. OŠ Kolezija je bila na koncu daleč najboljša – skupaj smo zbrali kar 5755 točk (za primerjavo: dugouvrščena OŠ Nove Jarše je zbrala 3410 točk). Naši šahisti so tako že drugič prepričljivo osvojili zlati pokal!

Med dekleti je v skupnem seštevku najvidnejši rezultat dosegla Pia Barlič, ki je osvojila srebrno medaljo v kategoriji deklet do 9 let, medtem ko je bil Matic Lavrenčič zlat med dečki do 10 let. Matic je osvojil tudi zlat pokal, saj je bil v absolutni kategoriji najboljši igralec v tem ciklusu turnirjev.

Matic Lavrenčič je že dan za tem zmagal na tretjem turnirju Osrednjeslovenske lige mladih. S tem je še utrdil prvo mesto v skupnem seštevku – od 300 možnih točk jih je osvojil kar 280. Na prvem turnirju tega ciklusa je namreč osvojil drugo mesto, na drugem turnirju pa je prvič dosegel stoodstotni izkupiček, saj se premagal vseh šest nasprotnikov.