NAGRADA NA 25. VIŠKEM LIKOVNEM SALONČKU

Maj 30, 2023 | Dogodki

Naš učenec Brin Benčič Pelan iz 6. e je prejel eno od podeljenih enakovrednih nagrad v II. triadi na 25. Viškem likovnem salončku. Sodelovali so učenci osnovnih šol iz Slovenije in nekaterih drugih držav (Madžarska, Slovaška, Jordanija, Hrvaška). V vsaki triadi so bili nagrajeni 3-4 izdelki. Ocenjevala jih je ugledna komisija v zasedbi akademskega slikarja, slikarke in kiparke, ki so tudi prebrali obrazložitve, zakaj so bila posamezna dela nagrajena. Iz OŠ Kolezija je razstavljenih devet izdelkov učencev iz 6. c in 6. e. Vljudno vabljeni na ogled izdelkov, ki bodo še v tem tednu razstavljeni na OŠ Vič. Poleg otroških izdelkov je hkrati na ogled tudi razstava priznanih slovenskih likovnih umetnikov Viški likovni salon. Iskrene čestitke nagrajencu! Mentorica učenca je učiteljica Helena Angelski.