LIKOVNI DOGODEK – 26. MEDNARODNI EX TEMPORE V MORAVČAH

Maj 6, 2022 | Dogodki

V sredo, 4. 5. 2022 smo se udeležili slikarskega dogodka 26. Mednarodnega likovnega Ex tempora OŠ Jurija Vege v Moravčah. Sodelovale so tri učenke iz 8. b razreda. Imeli smo kot naročeno čudovit sončen majski dan, tako da so učenci lahko ustvarjali na prostem, kar je še posebej ustrezalo letošnji temi “Drevo, drevesa, gozd”. Pozdravni nagovor so imeli organizatorka Ex tempora Inge Vartnik, ravnatelj moravške šole, župan Moravč in pa vodja oddelka za LUM na Zavodu za šolstvo. Dogodek je res že tradicionalen in odmeven. Bilo nas je skupaj kar 130 ljudi iz 30-ih šol po Sloveniji, likovna dela pa so prispela tudi iz Latvije, Makedonije, Švedske, Črne gore, pričakujejo pa še iz Srbije in Bolgarije. Zaključni dogodek z razstavo in nastopom pevskih zborov bo 24. 5. 2022 na gradu Tuštanj. Na fotografijah si lahko ogledate nastala likovna dela naših treh učenk. Mentorica učenkam je učiteljica Helena Angelski.