FRANCOSKE PESMI IZ 54 DRŽAV SVETA, MED NJIMI TUDI KOLEZIJSKA

Maj 5, 2021 | Dogodki

Pri pouku francoščine smo se udeležili projekta, ki poteka pod predsedstvom Monaškega Princa Alberta II in že več let zapored razpisuje za učence med 13 in 15 let natečaj za pesem v francoščini (letošnja tema: položaj žensk). V projektu je sodelovalo 54 držav. Naša pesem se je kot edina iz Slovenije uvrstila na seznam sodelujočih. V tem tednu smo na šolo prejeli izvode knjig z izbranimi uvrščenimi pesmimi. Ponosni smo, da smo z učenci etike in francoščine združili moči, se pogovarjali o enakosti med spoloma, zlasti o položaju žensk, naredili razpravo na temo človekovih pravic in na koncu v francoščini sestavili pesem »La femme se lève pour ses droits dans le monde d’aujourd’hui«. S tem smo se postavili ob bok držav sveta, tudi Francije, Belgije, Švice ali Alžirije, v katerih je francoščina uradni jezik. En izvod knjige je na vpogled v šolski knjižnici.

Posebna zahvala gre učenkama Lari Butinar, Maši Bratkovič ter učencu Alekseju Milenkoviču (lanski 9. a in 9. b).

Mentorica za francoščino in etiko: Petra Kobe Tomič